KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13016452
nr 1301 6452
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Blandteknik, Fjällandskap. Signerad. Motivet: 33x28 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Utrop:
300 kr
måndag 20 januari 2020
kl 18:29:03
Ã…ke Plantin
Läs mer om Ã…ke Plantin